Szigetelés menete
Rövid ismertető a szigetelés mikéntjéről és a tévhitekről...
Új épületeknél csak a homlokzati fal síkját és függőlegességét kell ellenőrizni. Nagyobb kitöréseket, hézagokat célszerű elővakolni. Sok esetben a dübelezés is szükségtelenné válik.
Felújítandó épületek esetén a szigetelendő felületeket mindig ellenőrizni kell a megfelelő stabilitás miatt. Poros felületet mélyalapozóval kezelni szükséges, laza felületet, megfelelő sziilárságú rétegig bontani kell.
Minden általunk készített homlokzat szigetelés kizárólag erre a célra készült, ugynevezett indító sínre kerülnek felhelyezésre.
Ezáltal a falról, az esővíz elvezetés is megoldodik, továbbá egy tökéletes vízszintet lehet elérni ami nagyban segíti a későbbiekben a derékszögek kialakítását.
Ragasztót a lemezek széleire kell felhordani (nem szabad teljesen körbe kenni). Ezzel a módszerrel elkerülhető a későbbi penészedés és nincs szükség levegőz nyilások beépítésére.
A lap felületére, lehetőleg a hosszanti sík közepére tovább 2-3 ragasztási pontot kel létrehozni.
A lapokat kötésben szorosan egymás mellé kell felhelyezni az indító sínre.
Ügyeljünk a sarkok megfelelő kötésrendeire és a függőleges síkok kialakítására.
Itt a jó öreg PURHAB ami mindent megold!
A legnagyobb odafigyelés mellet is vannak olyan nehezen hozzáférhető helyek ahol szükségessé válhat a habbal történő hézagkitöltésre.
Törekszünk a legkevesebb PURHAB felhasználásával dolgozni.
Amennyiben dübelezés is szükségessé válik, úgy mi a beütőszeges verziót ajánljuk. (minden esetben javasolt)
Többféle beütőszeges verzió lelhető fel a piacon, viszont a sok éves tapasztalat a fém szeges típus felé billenti a mérleget.
Anyagszükséglet körülbelül 6-10 db /nm2.
Csiszolásra, az általunk végzett szigetelésnél csak igen ritkán van szükség. Kissebb szintbeli különbségeket lehet ezzel a a módszerrel eltüntetni.
Az élvédők felhelyezése kritikus pont, ugyanis nem győzzük hangsúlyozni a szigetelőrendszerek alkalmazása közben, hogy mennyire fontos a függőleges és vízszintes elemek pontos elhelyezése. (esztétikai és minőségi szempontból is kiemelkedő fontosságú)
Felhelyezésük ragasztóba ágyazva történik és minden sarokpontnál hálóval meg kell erősíteni a kritikus repedési pontokat. (homlokzaton kb 30 x 30 cm háló felragasztása 45 fokban, belső találkozási pontnál pedig L alkban válik szükségessé a kiegészítő háló csík felragasztása.
A ragasztót fogazott simítóval hordjuk fel a falra. Ezután a hálót megfelelő mélységben beleágyazzuk a ragasztóba. Majd ezt követően a lehető legsímább felület kialakítására törekszünk.
Háló egymásra fedettsége minimum 10 cm ben meg kell valósuljon.
Kiegészítő információ :
Tévhit, hogy két rétegben kell a ragasztót felvinni a felületre. Első alkalommal beágyazásnál és száradás után egy újboli réteget simításra. Ezta két folyamatot egy alkalommal kell tökéletesre készíteni.
Lehetőleg ecsettel és festőhengerrel hordjuk fel a későbbi vakolatréteg színével megegyező színkódú alapozót.
Festékszórással is kivitelezhető, viszont lényegesen költségesebb és szeles időben abszolut nem javasolt!
Elérkeztünk az esztétika legfontosabb eleméhez.
Soha ne akarjunk olcsó munkát mert évekig nézhetjük a rossz munka végeredményét.
Nemesvakolatban két félét használunk, műgyanta és vízbázisú. (szakzsargon, vödrös illetve zsákos) Legtöbb esetben a műgyanta alapút javasoljuk, bár ez lényegesen drágább de rugalmasság szempontjából csak ez alkalmazható.
Vízbázisu, zsákos ragasztó mellett csak az ára ami kiemeli a műgyantással szemben.
Nem érdemes ezzel spórolni.
A mi általunk elkészített színvakolat felhordása, biztosan nem lesz, csomós, csíkos (stuccos). A jó szakember a fontos nem az emberek száma. Ketten is lehet gyönyörű felületet képezni.